Ana Sayfa
Sendikamızdan Haberler
Türk Yerel Hizmet-Sen Eğitim ve İstişare Toplantısı 4-7 Kasım 2019 Tarihleri Arasında Antalya/Kemer’de yapıldı.

Sendikamızdan Haberler

Ara 03
3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün...

Kas 29
ASKİ’de Çalışırken Sözleşmesi İptal Edilen Üyelerimize Destek

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Adana S...

Kas 28
Mersin Şube’de İstişare Toplantısı

28 Kasım 2019 Perşembe günü Türk Yerel Hizmet...

Kas 27
Kırıkkale-Kırşehir Şubemizde Teşkilat Çalışması

Kırıkkale-Kırşehir Şubemizde Teşkilat Çalışma...

Kas 25
İstanbul Şube’de Teşkilat Çalışması

Sendikamızın Genel Başkanı Mustafa YORULMAZ 18-22 Kasım tari...

Kas 12
BU BÜTÇE MEMURUN BÜTÇESİ DEĞİL

BU BÜTÇE MEMURUN BÜTÇESİ DEĞİL

...

Kas 09
10 Kasım Atamızı Anıyoruz

10 Kasım Atamızı Anıyoruz
 
...

Kas 08
Türk Yerel Hizmet-Sen Eğitim ve İstişare Toplantısı 4-7 Kasım 2019 Ta

4 Kasım 2019 Pazaretsi günü Şube Başkanları ve Gen...

Kas 01
“HAKLI DAVA GÜÇLÜ SENDİKA”

“HAKLI DAVA GÜÇLÜ SENDİKA”

Eki 28
CUMHURİYETİMİZİN 96.YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

CUMHURİYETİMİZİN 96.YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Türk Yerel Hizmet-Sen Eğitim ve İstişare Toplantısı 4-7 Kasım 2019 Tarihleri Arasında Antalya/Kemer’de yapıldı.

4 Kasım 2019 Pazaretsi günü Şube Başkanları ve Genel Merkez Yönetim Kurulunun Katılımıyla Genel Başkanımız Mustafa YORULMAZ Başkanlığından Şube Başkanlar Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıda tüm şubeler söz alarak çalışmaları hakkında bilgi verdiler, sorunlarını dile getirdiler.
Şube Başkanlar Kurulu Toplantısı 5 Kasım 2019 Salı Günü Genel Merkez Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Sendikamızın Şube Yönetim Kurullarının katılımlarıyla, Genel Başkanımız Mustafa YORULMAZ Başkanlığında başladı. Toplantıda Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel KAZANCIOĞLU onur konuğumuzdu.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantımızın açılış konuşmasını Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza KAYAR yaptı. Ardından Genel Başkan Mustafa YORULMAZ kürsüye çıktı. Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Genel Başkan YORULMAZ:
“Vatanım için, Ha ekmeğini aşını yemişim, ha uğruna bir kurşun yemişim diyen anlayışın kahramanları. Ülkemiz ve kamu çalışanları çok sıkıntılı bir süreçten geçerken gördük ki; mazlumların ve mağdurların haklarını savunmak, Türk milletine, Hizmet kolumuzdaki kamu çalışanlarının haklarını korumak ve yeni kazanımlar elde etmek Türk Yerel Hizmet - Sen’e kalmıştır. Öncelikle devletimizin ve ülkemizin güvenliği için Fırat Kalkan, Zeytin dalı ve Barış pınar operasyonlarıyla Mehmetciğimizin sahada elde ettiği başarıyı ve kararlılığımızı yapılan anlaşmada masada da taçlandırarak sınır boylarımızın güvenliği sağlanmış, güvenli bölge oluşturularak “ Türk’e kefen biçilemeyeceği” bir kez daha cümle aleme gösterilmiştir. 31 Mart mahalli idare seçimleri sonrasında özellikle belediyelerde çalışanlar ayrıştırılmış, karşıtlık oluşturularak iş yeri barışı bozulmuştur.
Çalışanların üzerinde baskı, tehdit ve mobing artarak devam ederken ekonomik ve sosyal haklarımıza keyfiyet hakim olmuştur.
Pek çok belediyede Sosyal Denge Tazminat sözleşmeleri yenilenmemiş veya tazminat oranları düşürülmüştür. Çalışanların ücretleri her ayın 15’inde ödenmesi yasal zorunluluk iken, gecikmeli, eksik veya hiç ödenmeyerek insanlık suçu işlenmektedir.
Arazide çalışan teknik personellerin arazi tazminatlarını vermemek için bahaneler aranmaktadır.
Kamu çalışanlarının heyecanla takip ettiği toplu sözleşme süreci beceriksiz yetkili sendika tarafından yönetilmemiş, bir kazanım elde edilemediği gibi yıllardır bekleyen sorunlar gündeme dahi getirilmemiştir.
Kamu çalışanlarının Bir sonraki toplu sözleşme sürecini bekleyecek tahammülü ve zamanı yoktur. 2020 yılı bütçesi Meclis’te görüşülmektedir.  Türkiye Kamu-Sen olarak çalışanların ve emeklilerin miili gelirden hak ettikleri payı almaları İçin TBMM önünden ve eş zamanlı olarak tüm illerimizde haklı taleplerimizi yenileyerek memur zamlarının revize edilmesini haykıracağız.
Hizmet kolumuzun sorunlarını kaynağında istişare ederek, yasal haklarımızı kullanıp hukuki destek vererek, alanlar kullanılarak, mevzuattan kaynaklanan sorunların çözümü için yeni düzenlemeler yaptırılması girişimlerimizle hep birlikte başaracağız.
Önceliğimiz her zaman sevginin kardeşliğin ve birlikteliğin hüküm sürdüğü Lider ülke Türkiye olana kadar mücadelemiz devam edecektir.
Yönetime katılma hakkını alana kadar, toplu sözleşme masasında denklik sağlanana kadar devam edecektir.
Mücadelemiz sözde sendikacıları çalışanların yakasından düşürene kadar devam edecektir.
Mücadelemiz gücünü çalışanlardan alan Sendikalarımızı yetkili kılana kadar devam edecektir.
Ve mücadelemiz insanların doğumundan ölümüne kadar 24 saat kesintisiz hizmet veren mahalli idarelerde çalışanlarımızın devlet memuru olduğu bilinene kadar devam edecektir.
Eğitim ve istişare toplantımıza katkı sağlayacak sizlere şimdiden teşekkür eder, toplantımızın çalışanlarımıza ve Sendikamıza hayırlı olmasını dilerim.”  dedi
Daha sonra Genel Başkan Yardımcılarımız Hasan Hüseyin UYGUN, Mustafa Ali ALGIN ve Hüseyin ARSLANKÖYLÜ çalışmaları hakkında bilgiler verdiler. Ardından Y               apımcılığını sendikamızın üstlendiği Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin ARSLANKÖYLÜ’nün Senaryosunu Yazdığı ve Disiplin Kurulu Üyesi Ali Tahir MERT’İN müziğini yaptığı çalışan annelerin dramını anlatan “Süt İzni” adlı kısa film gösterimi yapıldı.
Öğleden sonra ise Şube Başkanları ve Yönetim Kurulları kürsiye çıkarak sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdiler.
6 Kasım 2019 Çarşamba Günü Gazi üniversitesi Öğretim Üyelerinden DOÇ. Dr. Yılmaz YEŞİL “iletişim” konusunda bir sunum yaptı.
Öğleden sonra ise yine Gazi Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Dr. Sinan DEMİRTÜRK “Sosyal Medya” konulu bir sunum yaptı.
Kapanış Konuşmasını Genel Başkan Mustafa YORULMAZ Yaptı.
YORULMAZ; 
“Keyfiyetin ve ben yaptım olduların fazlasıyla yaşandığı mahalli idarelerde çalışmanın güçleştiği, sendikal faaliyetlerde bulunmanın zorlaştığı bir süreçten geçiyoruz.
Çalışan, üreten yol gösteren hür sendikacılık anlayışı ile üyelerinin ekonomik, sosyal hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için demokrasi için,  hukukun üstünlüğü için mücadele veriyoruz.
“ Bizim ilkemiz, önce ülkemiz” diyerek çıktığımız kutlu yolculuğumuz, “Türkiye sevdamız, Ekmek için kavgamız” kararlılığı ile devam edecektir.
Yılmadan, yıkılmadan, mücadelemize devam ederek
TEK ÇAREMİZ!
Çalışanlara bir kazanım elde edemeyen toplu sözleşme sürecini doğru yönetemeyen sözde yetkili sendikayı memurların yakasından düşürmek olacaktır ve hep birlikte başaracağız.
Ekonomik ve sosyal haklarımızın gününde ödenmesi, Sosyal Denge Tazminat Sözleşmesi ve Görevde Yükselme Sınavlarının yapılması için atama ve görevlendirmelerde keyfiyetin kaldırılması için yetkililerle görüşerek ilerleme sağlayacağız.
Yerel Yönetimler Bakanlığının Kurulması, maaşların gününde alınması, vergi diliminin yeniden düzenlenmesi, bayram ikramiyesi verilmesi sözleşmelilere kadro verilmesi, İtfaiye ve Zabıta Fiili hizmet, bütün ek ödemelerin emekliliğe sayılması konularının takipçisi olacağız.
4688 sayılı kanunu yeniden düzenlensin,  grev hakkı,  siyaset hakkı ve yönetime katılma hakkı verilsin şartlar eşitlenerek, müzakerelerde eşit şartlarda olsun.
Çalışan kadınların sorulanlarının gündem oluşturduğu çalıştayımızı 8 Mart 2019 tarihinde yaparak bir ilki gerçekleştirdik. Hizmet kolunda da İtfaiye ve Zabıta hizmetlerinde çalışanlarla ilgili de 2020 yılında çalıştay yapmanın gayreti içerisinde olacağız.
Türk Yerel Hizmet-Sen İstişare ve Eğitim toplantımızın hepimize hayırlı olmasını diliyor. Sendika bayrağımızı illerde sizlere emanet ediyorum.” Diyerek iyi dileklerle toplantıya son verildi.