Ana Sayfa
Sendikamızdan Haberler
10 Kasım Atamızı Anıyoruz

Sendikamızdan Haberler

Tem 03
Çankırı Şube’de Teşkilat Çalışması

1-2 Temmuz Tarihleri Arasında Çankırı Şube’de T...

Tem 03
Genel Başkanımız Sayın Mustafa YORULMAZ'dan Çankırı Valisi Sayın Abdul

Genel Başkanımız Sayın Mustafa YORULMAZ'dan Çankı...

Tem 02
Genel Başkanımız Sayın Mustafa YORULMAZ'dan Zonguldak Valisi Sayın Mus

Genel Başkanımız Sayın Mustafa YORULMAZ'dan Zonguldak Va...

Haz 24
KONFEDERASYONUMUZUN 28. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

KONFEDERASYONUMUZUN 28. KURULUŞ YILDÖNÜM&U...

Haz 19
Kahramanmaraş’ta Teşkilat Çalışması

17-18 Haziran Tarihleri Arasında Malatya Şubemize Ba...

Haz 18
KURULUŞUMUZUN 28. YILI KUTLU OLSUN

KURULUŞUMUZUN 28. YILI KUTLU OLSUN
&
...

Haz 17
Manisa Şube’de Teşkilat Çalışması

15-17 Haziran Tarihleri Arasında Ma...

Haz 16
Mersin Şubemizde Teşkilat Çalışması

11-15 Haziran tarihleri arasında Mersin’de teşkilat &c...

Haz 16
Denizli Şube’de Teşkilat Çalışması

15-17 Haziran Tarihleri Arasında Denizli Şube’...

Haz 15
YÜKSEK İSTİŞARE KURULU TOPLANTIMIZ TELEKONFERANSLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Türkiye Kamu-Sen Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı...

10 Kasım Atamızı Anıyoruz

Kahraman silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizle bu ülkeyi vatan yapan Ulu Önder Atatürk’ün bizlere veda edişinin 81. yılındayız. Emperyalizmin kanlı ellerinden yurdumuzu kurtaran, işgalci güçleri ülkemizden temizleyen, milletimize Cumhuriyeti armağan eden Ulu Önderimizin aramızdan ayrılışını 81’incı yılında da aynı yürek sızısıyla karşılıyoruz. 

Ne yazık ki, Atamızın ebediyete intikal edişinin 81’incı yılında Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ülkeyi yönetenlerin sınır tanımayan basiretsiz politikaları nedeniyle çok ciddi bir krizin eşiğindedir. Türklüğe dair ne varsa silinmeye çalışıldığı, değerlerimizi aşağılama hastalığına tutulanların edepsizce saldırılarda bulunduğu, insanlarımızın ayrıştırıldığı, etnik unsurlar üzerinden bölük pörçük edildiği, bir dönemden geçiyoruz.

Son zamanlarda yaşananlar, aslında ülkemizde bir kırılma noktasının da başlangıcıdır ve normal olmayan günlerden geçtiğimizin kanıtıdır. Yeni Türkiye adı altında oluşturulmak istenen manzara, tam anlamıyla,  Ata’mızın emaneti tüm eserlerin bertaraf edilerek, milli kimliğimizi yok edecek uygulamaların hayata geçirilmesi sürecidir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni hedef alan girişimler, son yıllarda iyice ayyuka çıkmıştır. Teröristler baş tacı yapılırken, bu ülkeye yürekten bağlı olanlar, milletini delicesine sevenler dışlanmakta, milli kimliğimizi ifade edenler ırkçı olmakla itam edilmektedir.  Bölünmüş bir Türkiye hayaliyle yatıp kalkanlar, şehitlerimizin kanıyla sulanmış topraklarımız üzerinde hain planlarını hayata geçirmek için fırsat kollamaktadır.

Milli kimliğimiz olan Türklüğe düşmanlık beslemek, milleti ayrıştırmak üzerinden siyaset yapmak, bu ülkenin kurucusu ile kavgalı olmak devlete hizmet değildir. Yeni Türkiye bilincini millete kabul ettirmek için yaptığınız uğraşlar millet vicdanında eninde sonunda  karşılığını bulacaktır.

Ulu Önder Atatürk milletimize sonsuz bir inanç ve sevgi ile bağlıydı. O’nun yol göstericiliğinde yürüyen milletimiz; birliğimizi, dirliğimizi hedef alanlara karşı her zaman kenetlenecek, tek yumruk olacaktır.

Bizler, yani bu ülkenin aydınlık unsurları;  çocuklarımızı, gençlerimizi Başöğretmenimiz Atatürk’ün gösterdiği yolda yetiştirmeye devam edeceğiz. Türk gençliği, birilerine inat ayrışmayacak; vatan, bayrak gibi kutsal değerlerimizi, Cumhuriyet’i ve Atatürk’ün ilke ve inkılâplarının ruhunu koruyacaktır.

Türkiye sevdalıları, bu topraklardan emperyalizmin kökünü kazıyan, yeniden millet olmamızı sağlayan, bu vatan topraklarında barışı tesis eden Atamıza hakarette bulunan, topraklarımızın bütünlüğünü hedef almaya çalışan, milletimiz arasında nifak tohumları ekmeye çalışanlar karşısında ilelebet mücadele edecektir.

Atamızı, aramızdan ayrılışının 81. yılında rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz.

Saygılarımızla.