Ana Sayfa
Sendikamızdan Haberler
10 Kasım Atamızı Anıyoruz

Sendikamızdan Haberler

Ara 03
3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün...

Kas 29
ASKİ’de Çalışırken Sözleşmesi İptal Edilen Üyelerimize Destek

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Adana S...

Kas 28
Mersin Şube’de İstişare Toplantısı

28 Kasım 2019 Perşembe günü Türk Yerel Hizmet...

Kas 27
Kırıkkale-Kırşehir Şubemizde Teşkilat Çalışması

Kırıkkale-Kırşehir Şubemizde Teşkilat Çalışma...

Kas 25
İstanbul Şube’de Teşkilat Çalışması

Sendikamızın Genel Başkanı Mustafa YORULMAZ 18-22 Kasım tari...

Kas 12
BU BÜTÇE MEMURUN BÜTÇESİ DEĞİL

BU BÜTÇE MEMURUN BÜTÇESİ DEĞİL

...

Kas 09
10 Kasım Atamızı Anıyoruz

10 Kasım Atamızı Anıyoruz
 
...

Kas 08
Türk Yerel Hizmet-Sen Eğitim ve İstişare Toplantısı 4-7 Kasım 2019 Ta

4 Kasım 2019 Pazaretsi günü Şube Başkanları ve Gen...

Kas 01
“HAKLI DAVA GÜÇLÜ SENDİKA”

“HAKLI DAVA GÜÇLÜ SENDİKA”

Eki 28
CUMHURİYETİMİZİN 96.YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

CUMHURİYETİMİZİN 96.YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

10 Kasım Atamızı Anıyoruz

Kahraman silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizle bu ülkeyi vatan yapan Ulu Önder Atatürk’ün bizlere veda edişinin 81. yılındayız. Emperyalizmin kanlı ellerinden yurdumuzu kurtaran, işgalci güçleri ülkemizden temizleyen, milletimize Cumhuriyeti armağan eden Ulu Önderimizin aramızdan ayrılışını 81’incı yılında da aynı yürek sızısıyla karşılıyoruz. 

Ne yazık ki, Atamızın ebediyete intikal edişinin 81’incı yılında Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ülkeyi yönetenlerin sınır tanımayan basiretsiz politikaları nedeniyle çok ciddi bir krizin eşiğindedir. Türklüğe dair ne varsa silinmeye çalışıldığı, değerlerimizi aşağılama hastalığına tutulanların edepsizce saldırılarda bulunduğu, insanlarımızın ayrıştırıldığı, etnik unsurlar üzerinden bölük pörçük edildiği, bir dönemden geçiyoruz.

Son zamanlarda yaşananlar, aslında ülkemizde bir kırılma noktasının da başlangıcıdır ve normal olmayan günlerden geçtiğimizin kanıtıdır. Yeni Türkiye adı altında oluşturulmak istenen manzara, tam anlamıyla,  Ata’mızın emaneti tüm eserlerin bertaraf edilerek, milli kimliğimizi yok edecek uygulamaların hayata geçirilmesi sürecidir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni hedef alan girişimler, son yıllarda iyice ayyuka çıkmıştır. Teröristler baş tacı yapılırken, bu ülkeye yürekten bağlı olanlar, milletini delicesine sevenler dışlanmakta, milli kimliğimizi ifade edenler ırkçı olmakla itam edilmektedir.  Bölünmüş bir Türkiye hayaliyle yatıp kalkanlar, şehitlerimizin kanıyla sulanmış topraklarımız üzerinde hain planlarını hayata geçirmek için fırsat kollamaktadır.

Milli kimliğimiz olan Türklüğe düşmanlık beslemek, milleti ayrıştırmak üzerinden siyaset yapmak, bu ülkenin kurucusu ile kavgalı olmak devlete hizmet değildir. Yeni Türkiye bilincini millete kabul ettirmek için yaptığınız uğraşlar millet vicdanında eninde sonunda  karşılığını bulacaktır.

Ulu Önder Atatürk milletimize sonsuz bir inanç ve sevgi ile bağlıydı. O’nun yol göstericiliğinde yürüyen milletimiz; birliğimizi, dirliğimizi hedef alanlara karşı her zaman kenetlenecek, tek yumruk olacaktır.

Bizler, yani bu ülkenin aydınlık unsurları;  çocuklarımızı, gençlerimizi Başöğretmenimiz Atatürk’ün gösterdiği yolda yetiştirmeye devam edeceğiz. Türk gençliği, birilerine inat ayrışmayacak; vatan, bayrak gibi kutsal değerlerimizi, Cumhuriyet’i ve Atatürk’ün ilke ve inkılâplarının ruhunu koruyacaktır.

Türkiye sevdalıları, bu topraklardan emperyalizmin kökünü kazıyan, yeniden millet olmamızı sağlayan, bu vatan topraklarında barışı tesis eden Atamıza hakarette bulunan, topraklarımızın bütünlüğünü hedef almaya çalışan, milletimiz arasında nifak tohumları ekmeye çalışanlar karşısında ilelebet mücadele edecektir.

Atamızı, aramızdan ayrılışının 81. yılında rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz.

Saygılarımızla.