Ana Sayfa
Sendikamızdan Haberler
KURULUŞUMUZUN 26. YILI KUTLU OLSUN

Sendikamızdan Haberler

Kas 16
TÜRKİYE KAMU-SEN EKİM AYI ASGARİ GEÇİM ENDEKSİ AÇIKLANDI

TÜRKİYE KAMU-SEN EKİM AYI ASGARİ GEÇİM ENDEKSİ A...

Kas 15
KKTC KURULUŞUNUN 35. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

KKTC KURULUŞUNUN 35. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN...

Kas 14
“EK ZAM” TALEBİMİZİ CUMHURBAŞKANINA İLETTİK

“EK ZAM” TALEBİMİZİ CUMHURBAŞKANINA İLETTİK...

Kas 13
KAHVECİ: MEB’İN ANDIMIZ İLE İLGİLİ TEMYİZ DİLEKÇESİ SKANDALDIR

KAHVECİ: MEB’İN ANDIMIZ İLE İLGİLİ TEMYİZ DİLEKÇ...

Kas 12
Kas 10
KAHVECİ: MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

KAHVECİ: MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN...

Kas 05
KAHVECİ: ENFLASYON RAKAMLARI EK ZAM TALEBİMİZİ TEYİT EDİYOR

KAHVECİ: ENFLASYON RAKAMLARI EK ZAM TALEBİMİZİ TEYİT EDİYOR...

Kas 02
EK GÖSTERGE VE EMEKLİLİKTE YAŞANAN SORUNLAR İÇİN ELİMİZİ TAŞIN ALTINA

EK GÖSTERGE VE EMEKLİLİKTE YAŞANAN SORUNLAR İÇİN...

Eki 31
2018 Yılı Başkanlar Kurulu Toplantımız 27 Ekim Tarihinde Antalya'da Ge

2018 Yılı Başkanlar Kurulu Toplantımız 27 Ekim Tarihinde Ant...

Eki 30
GENİŞLETİLMİŞ İSTİŞARE VE EĞİTİM TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK. (24-28

GENİŞLETİLMİŞ İSTİŞARE VE EĞİTİM TOPLANTIMIZI GERÇEKL...

KURULUŞUMUZUN 26. YILI KUTLU OLSUN

  Sayın Mahalli İdare çalışanları,
  Kıymetli Türk Yerel Hizmet-Sen’liler.
 Çeyrek asır önce 18 Haziran 1992’de büyük bir mücadelenin meşalesi yakılarak, inanmış büyüklerimizin ve dava adamlarının  “Önce Ülkem” diyerek çıktığı zorlu ve çetin yolda,
   Yaradan’a şükürler olsun ki!
 Sendikal mücadelemizin merkezine aldığımız Vatan sevdasından, Millet sevgisinden ve Hizmet aşkından bir an olsun ödün vermeden, eğilmeden, baskılara inat,  hak bildiğinden dönmeden, savrulmadan, tahriklere kapılmadan, tehditlere aldırmadan değer verdiği ve inandığı yoldan bir kez olsun sapmadan 26. Yılımızı doldurduk.                                                                
 Türk Yerel Hizmet Sendikamızın,  üyelerimiz ve hizmet kolundaki tüm çalışanların ekonomik, sosyal hak ve menfaatlerini koruyup, hak ararken yapıcı ve uzlaşmadan yana, sorumlu ve kararlı kitle sendikacılığımız ilkemiz olmuştur.
 Hizmet kolumuzda siyasallaşmış Belediye Başkanları, İl Özel İdare Genel Sekreterleri, Devletin değil Hükümetin Valisi ve Kaymakamı olmuş mülki amirlerle üyelerimizin ve çalışanlarımızın sıkıntılarını çözmede zorluklar yaşadığımız acı ama bir o kadarda gerçektir. Zor şartlara rağmen üyelerimizin ve çalışanların hak ve menfaatlerini korunup geliştirilmesi adına her platformda gündeme getirerek etkili bir sendikal faaliyet yürütmekteyiz.                                                                                         
 Hizmet kolumuzda, özellikle belediyelerde kanun yönetmelik tanımayan çifte standartlı uygulamalar karşısında, diyalogla çözüm yolları arayışımız ve kamuoyu yaratmak önceliğimiz olmuştur. İyi niyetli yaklaşımlarımıza,  sosyal diyalog ve demokratik yöntemlere duyarsız ve kapalı yöneticiler karşısında ise son güvencemiz hukuk yollarında çözüm aradık ve aramaya devam edeceğiz.                                                                           Gücünü hükümetten alan sarı sendika,  var oluş nedenleri olan kamu görevlilerini unutmuş, güce teslim ve tabi olmuş bir şekilde olup biteni izlemektedir. Bu anlayıştaki sendikalar, yıllardır kamu kurum ve kuruluşlarında olumsuz çalışma şartları altında düşük ücretle en temel ekonomik ve demokratik haklardan mahrum bir şekilde görev yapan kamu görevlilerinin iradelerini yok hükmünde saymaktadırlar. Kendilerine güvenerek üye olmuş, sendikalarına yetki vermiş çalışanlarımız kapalı kapılar ardında yıllardır adeta pazarlanmaktadır.                                                                                                                                                              
 Mahalli İdare çalışanlarının hür ve gür sesi Türk Yerel Hizmet-Sen gücünü,  hak ve hakkaniyet adına çalışmayı, üretmeyi, katkı sağlamayı kendisine şiar edinen 14.500 onurlu üyesinden almaktadır. Üyelerinden aldığı bu gücünü de çalışanlar ve ülkesi için kullanan yerli ve milli tek sendikadır. Biz, sendikal mücadele ve stratejimizin eksenini siyasi yaklaşımların ve hükümetlerin değil, sadece ve sadece kamu çalışanlarının beklenti ve taleplerinin oluşturacağına söz vermiştik. Bedeli ne olursa olsun hiçbir bir platform ve koşulda üyelerimizi yüz üstü bırakmayacağımıza söz vermiştik.  İçten ve dıştan milletimizin zararına ve devletimizin bekasına yönelik girişimlere karşı duracağımıza ve varlığımızı armağan edeceğimize; Türkiye sevdalısı, milli bir sivil toplum kuruluşu olarak camiamızın ve milletimizin sesi olacağımıza söz vermiştik. İşte bu sözlerimizden geri dönmeden mücadelemize devam ediyoruz.  
Türkiye Kamu-Sen’e,  Türk yerel Hizmet-Sen’lilere, kamu görevlilerine ve mazlumlara yapılan her haksızlık karşılığını bulur. Akbabalar ve çakal sürüleri bilsin ki hevesleri kursaklarında kalacaktır. İçimizdeki ve dışımızdaki tüm düşmanlara inat bu millet sağ oldukça Türk Yerel Hizmet-Sen bayrağı dalgalanacaktır. İktidarlardan beslenerek büyüyen, yetki alan sendikalar gerçek amaçlarından uzaklaşarak taşeron ve payanda oldular. Bu gün iktidardan beslenenler zannetmesinler ki makamlar ve iktidarlar daimidir!  Hızlı yükselişin,  inişi de mutlaka ama mutlaka hızlı olacaktır. Bugün en küçük menfaati için sahip olduğu her değeri ayaklar altına almaya meyilli çok sayıda insan, köşe başlarını tutmuş durumdadır. Haksızlığa boyun eğip, kula kul olarak, hakkı unutmaktansa; işçinin memurun, emeklinin sırtına basarak yükselmektense, milletin gönlünde yücelmeyi tercih edecek erdemli insanlara, idealist yöneticilere ve sendikalara her zamankinden fazla ihtiyacımız vardır.                                                                                                                                                                
 Türk Yerel Hizmet Sen olarak,  hiçbir zaman kula kulluk etmedik, Allah’tan başkasına boyun eğmedik, kulluğa da talip olmadık. Bu nedenle alnımız ak, başımız dik, gururluyuz…
Bende ulvi amaçların hamisi, bir sendikanın ötesi, bir sivil toplum kuruluşunun fazlası, bir aydınlatma hareketi, milli ve manevi değerlerimizin kalesi, memurlarımızın dayanacak tek noktası olan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Yerel Hizmet-Sen’in bir neferi olmaktan şeref duyuyorum. Türk Kamu-Sen ve Türk Yerel Hizmet-Sen ailesi içinde yer alarak, üye olarak, destek vererek doğru yerde durmuş; işyeri temsilcilerimizden il ve ilçe temsilcilerimize, denetim ve disiplin kurulu üyelerimizden şube başkanlarımıza, şube başkan yardımcılarımızdan genel merkez yöneticilerimize, herkese tek tek teşekkür ediyor; ailemize kattıkları değerden dolayı, şükranlarımı sunuyorum. Türk Yerel Hizmet Sendikamızın 26. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Hayatta olmayan tüm büyüklerimize ve arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.
Saygılarımla.
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Mustafa YORULMAZ
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Genel Başkan