Ana Sayfa
Sendikamızdan Haberler
KARARLI, DİK VE AHLAKİ DURUŞUN ADI; TÜRKİYE KAMU-SEN

Sendikamızdan Haberler

Eki 20
TÜRK MİLLETİ #ANDIMIZYENİDEN DEDİ

TÜRK MİLLETİ #ANDIMIZYENİDEN DEDİ...

Eki 18
DANIŞTAY "ANDIMIZ" İÇİN SON NOKTAYI KOYDU

DANIŞTAY "ANDIMIZ" İÇİN SON NOKTAYI KOYDU...

Eki 16
MHP’DEN KONFEDERASYONUMUZA ZİYARET

MHP’DEN KONFEDERASYONUMUZA ZİYARET...

Eki 16
KAHVECİ: TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİ, SENDİKA ÜYELİK AİDATININ TAZMİNİ D

KAHVECİ: TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİ, SENDİKA ÜYELİK...

Eki 11
HASSASİYETLERİMİZİ İÇEREN EK GÖSTERGE KANUN TEKLİFİ TBMM’YE SUNULDU

HASSASİYETLERİMİZİ İÇEREN EK GÖSTERGE KANUN TEKL...

Eki 11
KAHVECİ: BİR AYDA 212 TL YOKSULLAŞTIK

KAHVECİ: BİR AYDA 212 TL YOKSULLAŞTIK...

Eki 10
TBMM BAŞKANVEKİLİ CELAL ADAN’I ZİYARET ETTİK

TBMM BAŞKANVEKİLİ CELAL ADAN’I ZİYARET ETTİK...

Eki 05
KAHVECİ: 3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ BÜTÜN KAMU ÇALIŞANLARINI KAPSAMA

KAHVECİ: 3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ BÜT&Uum...

Eyl 25
İTFAİYE HAFTASI KUTLU OLSUN

İTFAİYE HAFTASI KUTLU OLSUN...

KARARLI, DİK VE AHLAKİ DURUŞUN ADI; TÜRKİYE KAMU-SEN

  

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, 15 Mayıs yetki sürecinin ardından gücüne güç katarak yoluna devam eden Türkiye Kamu-Sen’in üye sayısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Genel Başkan Önder Kahveci, dik ve onurlu bir duruş sergileyerek tüm olumsuzluklara ve engellemelere rağmen memur sendikacılığının kalesi Türkiye Kamu-Sen çatısı altında bir araya gelen üyelerimize teşekkürlerini sunarak, “Böylesine bir camianın mensubu olmaktan gurur duyuyorum.  400 bine yakın kamu çalışanı ile yoluna devam eden, hak ve hukuk deyince akıllara gelen ilk konfederasyon olan Türkiye Kamu-Sen’in bir ferdi olmaktan duyduğum kıvancı belirtmek isterim” dedi.

Genel Başkan Önder Kahveci açıklamasında şunları söyledi:

“ Konfederasyonumuza üye olan 400 bine yakın yol arkadaşımız, gerçek hak mücadelesine omuz vermekle kalmayıp, kamu sendikacılığını da sağlam temeller üzerine inşa edilmesine vesile olmaktadır.  Liyakatin sümenaltı edildiği, kamu çalışanlarını ayrıştıran uygulamaların sıradanlaştırıldığı bir dönemde kale gibi dik duranlara selam olsun.

Türkiye Kamu-Sen bugün ortaya koyduğu gerçek hak mücadelesiyle kamu sendikacılığının da geleceğini inşa etmektedir. Üyelerimiz yanında, bütün kamu çalışanlarının haklarını ve menfaatlerini koruma noktasında verdiğimiz mücadele ile tarihe adımızı yazıyoruz.  Bu kutsal yolda, safları koruyarak mücadelemize destek veren üyelerimiz de minnet ve şükran ile anılacaktır.

Çalışan, üreten, yol gösteren ve hak ettiğini mutlaka alan anlayıştan asla vazgeçmedik. Hukuki, meşru ve demokratik her zemin, Türkiye Kamu-Sen’in mücadele alanı oldu. Kamu çalışanlarını ilgilendiren her durum ve gelişmede tek kriterimiz, çalışanların hak ve kazanımları oldu.  Bizim tarafımız hiç değişmedi, hep kamu çalışanlarının yanı oldu. Hak bildiğimiz yolda, Türk milletinin menfaatlerini asla göz ardı etmeden “ Bizim ilkemiz, önce ülkemiz” sloganıyla hareket ettik.

Toplu sözleşme masasını bir tiyatro sahnesine çevirenlerden değiliz. Yüce gönüllü üyelerimiz kimlerin yanlarında saf tuttuğumuzu çok iyi bilmektedir.

Bu kutlu mücadelede yan yana yürüdüğümüz gücümüzün kaynağı  tüm üyelerimize, sendika genel başkanlarımıza, genel merkez yöneticilerimize, şube başkanlarımıza ve yöneticilerimize, iş yeri temsilcilerimize en kalbi duygularımla teşekkürlerimi iletiyorum.

Türkiye Kamu-Sen varsa, umut var…"